Noktowizja.com to serwis specjalizujący się w noktowizorach. To nie tylko sklep, ale również miejsce porad, rankingów oraz możliwość przetestowania najnowszych produktów. Posiadamy 12 lat doświadczenia, w czasie których zaufało nam ponad 30 tysięcy klientów, dzięki czemu ugruntowaliśmy swoją pozycję lidera na rynku noktowizji.


Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem firm Yukon, Pulsar i Dedal. Nasze produkty objęte są 2- i 3-letnią gwarancją. Nasz serwis współpracuje bezpośrednio z producentami, a priorytetem naszej wyspecjalizowanej kadry jest Klient oraz szybkość i jakość obsługi. Na codzień jesteśmy hobbystami takimi, jak Wy i zdecydowaliśmy się łączyć naszą pasją z potencjałem biznesowym, dzięki czemy nasze ceny są najniższe, a jakość obsługi najwyższa.


Nasz sklep internetowy oparty został o nowoczesne technologie zarządzania sprzedażą. Zamówienia przyjmowane są błyskawicznie po złożeniu, co gwarantuje szybką realizację i błyskawiczne dostarczenie produktu.


Oferujemy sprzęt czołowych światowych producentów. Kupując u nas masz pewność, że otrzymasz towar z najwyższej półki.


Kontakt bezpośredni

Masz pytanie dotyczące naszych produktów lup procesu zakupu? Zajrzyj do naszego FAQ, lub skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy. Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00:

Formularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zamówienia - zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997r.( Dz. Ust. z 2002r. Nr 101, poz. 926 z późn zm.)

Zadzwoń: (25) 747 81 25 Kom.: (25) 747 81 25
E-mail: sklep@noktowizja.com

Omówienie generacji noktowizorów

DamianD  |   25 October 2012  |   19:17

Oceń poradę

Noktowizory dzielą się na generacje, to podstawowe kryterium doboru sprzętu. W tym poradniku zagłębimy się nieco w techniczne aspekty działania noktowizorów oraz w ich historię.

Noktowizory dzielą się na generacje, to podstawowe kryterium doboru sprzętu. W tym poradniku zagłębimy się nieco w techniczne aspekty działania noktowizorów oraz w ich historię.

1. Widok lasu w ciągu dnia. Stanowi on bazę dla porównania noktowizorów najbardziej popularnych w Polsce.

Widok w dzien - bez noktowizora

 

2. Ta sama scena w nocy. Widok przy świetle Księżyca.

Widok w dzien - bez noktowizora

 

3. Widok przez noktowizor 1 generacji bez włączonego iluminatora podczerwieni. Ta generacja właściwie zawsze musi wspomagac się iluminatorem, z reguły wbudowanym w urządzenie.

Widok w nocy - noktowizor generacji 1

 

4. Widok przez noktowizor generacji 1+. Ulepszona praca przetwornika umożliwia obserwację terenu przy świetle Księżyca bez użycia iluminatora. Obraz jednak wciąż posiada mało szczegółów i ma niską jasność i ilość detali, zwłaszcza w cieniach.

Widok w nocy - noktowizor generacji 1+

 

5. Dla porównania - widok przez noktowizor generacji 2+. Zupełnie inna konstrukcja przetwornika powoduje wzmocnienie obrazu większe o rząd wielkości w stosunku do poprzednich generacji. Taki noktowizor bez trudu radzi sobie nie tylko przy księżycowym świetle, ale też bez niego. Widoczna jest duża ilość detalu w cieniach i większe, niezniekształcone pole widzenia.

Widok w nocy - noktowizor generacji 2+

 

6. Ostatnio coraz popularniejsze stają się noktowizory cyfrowe. Tak wygląda porównanie popularnego noktowizora cyfrowego do noktowizorów analogowych. Zaletą noktowizji cyfrowej jest całkowita odporność na silne światło, praca z iluminatorami podczerwnieni niewidocznymi dla oka i możliwość bezpośredniego nagrywania filmów z urzadzenia.

Widok w nocy - noktowizor cyfrowy