Noktowizja.com to serwis specjalizujący się w noktowizorach. To nie tylko sklep, ale również miejsce porad, rankingów oraz możliwość przetestowania najnowszych produktów. Posiadamy 12 lat doświadczenia, w czasie których zaufało nam ponad 30 tysięcy klientów, dzięki czemu ugruntowaliśmy swoją pozycję lidera na rynku noktowizji.


Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem firm Yukon, Pulsar i Dedal. Nasze produkty objęte są 2- i 3-letnią gwarancją. Nasz serwis współpracuje bezpośrednio z producentami, a priorytetem naszej wyspecjalizowanej kadry jest Klient oraz szybkość i jakość obsługi. Na codzień jesteśmy hobbystami takimi, jak Wy i zdecydowaliśmy się łączyć naszą pasją z potencjałem biznesowym, dzięki czemy nasze ceny są najniższe, a jakość obsługi najwyższa.


Nasz sklep internetowy oparty został o nowoczesne technologie zarządzania sprzedażą. Zamówienia przyjmowane są błyskawicznie po złożeniu, co gwarantuje szybką realizację i błyskawiczne dostarczenie produktu.


Oferujemy sprzęt czołowych światowych producentów. Kupując u nas masz pewność, że otrzymasz towar z najwyższej półki.


Kontakt bezpośredni

Masz pytanie dotyczące naszych produktów lup procesu zakupu? Zajrzyj do naszego FAQ, lub skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy. Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00:

Formularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zamówienia - zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997r.( Dz. Ust. z 2002r. Nr 101, poz. 926 z późn zm.)

Zadzwoń: (25) 747 81 25 Kom.: (25) 747 81 25
E-mail: sklep@noktowizja.com

Pulsar Recon Digital NV 550R

Piotr  |   11 July 2012  |   19:27
Technologia cyfrowa na dobre zagościła w naszym codziennym życiu. Cyfrowa telewizja, cyfrowa fotografia, cyfrowy dźwięk towarzyszą nam na każdym kroku. Cyfryzacja nie ominęła także noktowizji. Noktowizor Pulsar NV Recon 550R

Oceń test

Noktowizor Pulsar NV Recon 550R

Technologia cyfrowa na dobre zagościła w naszym codziennym życiu. Cyfrowa telewizja, cyfrowa fotografia, cyfrowy dźwięk towarzyszą nam na każdym kroku. Cyfryzacja nie ominęła także noktowizji.

Przedmiotem niniejszego testu jest noktowizor cyfrowy Ranger 550R. Jest to jeden z najnowszych produktów z najwyższej serii „Pulsar” znanej białorusko-amerykańskiej firmy Yukon. Urządzenie jest o tyle ciekawe, że jest to pierwszy na rynku noktowizor z możliwością rejestrowania obrazu na kartę pamięci. Dodatkowo jest to jedno z najbardziej kompaktowych i ergonomicznych urządzeń służących do nocnych obserwacji. Czy tylko nocnych? No właśnie...

550R

Podstawowa różnica między noktowizorem cyfrowym, a analogowym polega na zastąpieniu klasycznego wzmacniacza obrazu poprzez specjalny przetwornik CCD. Główną jego zaletą w porównaniu do starszego analogowego „brata” jest odporność na jasne światło umożliwiająca prowadzenie obserwacji również za dnia - bez ryzyka uszkodzenia noktowizora! Noktowizor może być bez obaw otwierany przy świetle dziennym i użytkowany w miejscach gdzie istnieje możliwość silnego oświetlenia: latarnie, reflektory, światła latarek itp.

Ale wróćmy do warunków nocnych – to w końcu nieprzenikniona dla ludzkiego oka bariera ciemności stała się inspiracją do powstania noktowizorów. Jak podaje producent Recon 550R posiada zasięg detekcji na poziomie 250 metrów (z włączonym iluminatorem). Testy w warunkach nocnych (gwiaździsta noc) potwierdzają te dane. Wskazane jest tu odpowiednie ustawienie jasności obrazu (pokrętło regulacyjne jest wygodnie umiejscowione na korpusie koło obiektywu) tak, aby jednocześnie obraz oddawał jak najwięcej szczegółów, a zarazem nie był zbyt prześwietlony. Pomocna jest tu także możliwość wyboru koloru wyświetlanego obrazu w zależności od indywidualnych preferencji (do wyboru tryb czarno-biały, czarno-czerwony lub czarno-czerwony).

Duży zasięg to zasługa nie tylko wysokiej czułości specjalnego przetwornika CCD lecz również bardzo jasnej optyki (f/1.0), która dodatkowo zapewnia dużą zdolność zbiorczą światła. Doskonale koresponduje to z rozdzielczością obrazu Recona, która wynosi 40 linii na milimetr i jest porównywalna z analogowymi wzmacniaczami obrazu 2 generacji.

Dodatkowo optyka zapewnia 4-krotne przybliżenie – jedno z większych spotykanych w noktowizorach. Stosunkowo duże powiększenie sprawdza się zwłaszcza podczas obserwacji na dalsze dystanse w przedziale 100-250 metrów.

Skupmy się teraz na głównym atucie Recona 550R, czyli możliwości bezpośredniej rejestracji obrazu na kartach mini SD (karta 1 GB znajduje się w zestawie, a maksymalna pojemność zastosowanej karty może wynosić 4GB).

550R(1)

Noktowizor ten wyposażony w zintegrowany rejestrator wideo do przechwytywania obrazu dzięki zastosowaniu wygodnej i małej karty pamięci pozwala na bezproblemowe i szybkie przenoszenie zapisu na komputer. Panel rejestratora video znajduje się na spodzie urządzenia i jest uruchamiany oddzielnym przyciskiem. Przed rozpoczęciem pracy trzeba też wybrać odpowiedni tryb pracy: „Rec” – nagrywanie lub „Play” – odtwarzanie. Przyciski na panelu są przemyślnie rozmieszczone i niejako „schowane” w obudowie zapobiegając przypadkowemu przełączeniu podczas rejestracji obrazu w ciemności. Menu rejestratora wyświetlane na ekranie widzianym poprzez okular jest łatwe w obsłudze i bardzo intuicyjne.

550R(2)

Oprócz karty SD Recon 550R dodatkowo posiada gniazdo typu „jack” do współpracy z urządzeniami zewnętrznymi: funkcjonujące zarówno w trybie video out (wyjście sygnału), jaki i video in (wejście sygnału). Tryb wyjściowy (video out) umożliwia nagrywanie filmów bez korzystania z adapterów, kamer wideo i aparatów fotograficznych. Tryb wejściowy (video in) może być wykorzystany do przesyłania obrazu za pośrednictwem kanału radiowego ze zdalnych kamer na ekran noktowizora.

W noktowizorze zastosowano nowatorską funkcję „Motion” umożliwiającą automatyczną detekcję ruchu - zapis video może być uruchamiany w przypadku, gdy w polu widzenia noktowizora pojawi się ruchomy obiekt. W takim wypadku automatycznie zapisywana jest sekwencja video rozpoczynająca się na 5 sekund przed pojawieniem się obiektu i kończąca w 5 sekund po tym jak obiekt opuści pole widzenia.

550R(3)

Istotną z punktu widzenia niektórych użytkowników opcją jest obecność analogowego wyjścia video (kabel w komplecie). Dzięki temu noktowizor Recon 550R można wykorzystać w roli bardzo czułej kamery CCTV podłączając pod system telewizji przemysłowej W przeciwieństwie do typowych kamer przemysłowych Recon pozwala obserwować teren w miejscach całkowicie zaciemnionych.

Recon 550R posiada wbudowany oświetlacz podczerwieni (tzw. „iluminator”) pracujący w paśmie 805nm (długości fali optymalna dla widzenia nocnego) pozwalający na użytkowanie sprzętu w całkowitych ciemnościach. Opcjonalnie noktowizor można wyposażyć w dodatkowy, montowany z boku oświetlacz działający w paśmie 940nm, niewidzialny dla obserwatorów wyposażonych w noktowizory analogowe.

Na korpusie Recona znajduje się mocowanie typu Weaver pozwalające zamocować różnego rodzaju akcesoria oraz gniazdo 1/4 cala przydatne zwłaszcza do umocowania noktowizora na statywie np. fotograficznym. Noktowizor zasilany jest czterema bateriami typu paluszek (AA/R6).

Podsumowując Recon 550R to naprawdę nowatorskie, poręczne i użyteczne urządzenie. To nie tylko zwykły noktowizor, lecz również uniwersalny rejestrator o szerokim spektrum zastosowań. Recon 550R będzie znakomitym narzędziem w rękach zarówno miłośników przyrody, myśliwych i leśników, jak również pracowników ochrony, ratowników, policjantów i detektywów - jest idealny zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i amatorskich. Dodatkowo jest jednym z najmniejszych i najwygodniejszych urządzeń noktowizyjnych na rynku w swojej klasie!