Noktowizja.com to serwis specjalizujący się w noktowizorach. To nie tylko sklep, ale również miejsce porad, rankingów oraz możliwość przetestowania najnowszych produktów. Posiadamy 12 lat doświadczenia, w czasie których zaufało nam ponad 30 tysięcy klientów, dzięki czemu ugruntowaliśmy swoją pozycję lidera na rynku noktowizji.


Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem firm Yukon, Pulsar i Dedal. Nasze produkty objęte są 2- i 3-letnią gwarancją. Nasz serwis współpracuje bezpośrednio z producentami, a priorytetem naszej wyspecjalizowanej kadry jest Klient oraz szybkość i jakość obsługi. Na codzień jesteśmy hobbystami takimi, jak Wy i zdecydowaliśmy się łączyć naszą pasją z potencjałem biznesowym, dzięki czemy nasze ceny są najniższe, a jakość obsługi najwyższa.


Nasz sklep internetowy oparty został o nowoczesne technologie zarządzania sprzedażą. Zamówienia przyjmowane są błyskawicznie po złożeniu, co gwarantuje szybką realizację i błyskawiczne dostarczenie produktu.


Oferujemy sprzęt czołowych światowych producentów. Kupując u nas masz pewność, że otrzymasz towar z najwyższej półki.


Kontakt bezpośredni

Masz pytanie dotyczące naszych produktów lup procesu zakupu? Zajrzyj do naszego FAQ, lub skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy. Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00:

Formularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zamówienia - zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997r.( Dz. Ust. z 2002r. Nr 101, poz. 926 z późn zm.)

Zadzwoń: (25) 747 81 25 Kom.: (25) 747 81 25
E-mail: sklep@noktowizja.com

Częste pytania

 • O noktowizorach ogólnie

  Jak działa noktowizor?

  Noktowizor jest to układ optoelektroniczny przeznaczony do obserwacji w ciemności. Układ elektroniczny wzmacnia światło szczątkowe, natomiat układ optyczny przekazuje odpowiednio powiększony obraz do obserwatora. Jeśli nie ma żadnego źródła światła (całkowita ciemność np. w zamkniętym pomieszczeniu), noktowizor nie ma czego wzmacniać. Wówczas wymagany jest iluminator podczerwieni, który emituje światło w paśmie widzianym tylko przez noktowizor.

  Co oznacza generacja noktowizora?

  Generacja I to obecnie najpopularniejszy rodzaj noktowizorów na rynku cywilnym. Noktowizory I gen. są stosunkowo niedrogie i zapewniają satysfakcjonującą jakość obrazu. Aktualnie częściej spotyka się noktowizory generacji I+. Jest to ulepszona generacja I, która w ostatnim czasie wypiera starsze urządzenia gen. I, oferując mniejsze zniekształcenia, wyższą czułość i lepszą rozdzielczość obrazu. Generacja II to już wysokiej klasy nok­towizory. Wzmacniacz II generacji zapewnia znacznie większą szczegółowość obrazu oraz większy zasięg w stosunku do generacji I+, generalnie parametrami przewyższając ją o rząd wielkości. Tutaj również istnieje udoskonalona względem gen. II generacjia II+, cechująca się niskim poborem mocy, czystym obrazem i wysoką czułością. Na rynku istnieją także noktowizory III/IV generacji. Używane są w armii jako najnowocześniejsze. W ich przypadku przeskok jakościowy z generacji II+ jest niewielki, za to są dużo droższe, słabo dostępne, posiadają mniejszą trwałość, a ich serwis jest bardzo utrudniony. Noktowizory IV generacji są poza tym niedostępne w handlu poza granicami USA.

  Czy można patrzeć przez noktowizor w dzień?

  Jest taka możliwość, ale tylko przy zastosowaniu specjalnej przysłony z przyciemnianym filtrem lub bardzo małym otworem. Nie zaleca się obserwacji w dzień, a już przede wszystkim nie wolno włączać noktowizora bez założonej odpowiedniej osłony w świetle dziennym (zawsze dostarczanej z noktowizorem i założonej na obiektyw).

  Czym grozi wystawienie noktowizora na działanie silnego światła?

  Przy dłuższej pracy bez przesłony (przy silnym świetle – słońce, dzień pochmurny, lampy uliczne, reflektory samochodowe itp.) noktowizor ulegnie uszkodze­niu. Luminofor lampy ulegnie wypaleniu, a na obrazie pojawią się ciemne obszary. Krótkotrwałe naświetlanie nie uszkadza noktowizora natychmiast, ale powoduje stopniową degradację lampy, a tym samym spadek jasności obrazu.

  Dlaczego przez noktowizor widać na zielono?

  Fosfor, którym pokryte są luminofory lamp noktowizyjnych emituje zielone światło gdy padają nań rozpędzone we wzmacniaczu obrazu elektrony. Czułość ludziego oka jest najwyższa w zakresie fal zielonych (widzenie dzienne - fotopowe) oraz zielono-niebieskich (widzenie nocne - skotopowe). Dlatego w nocy rozpoznaje najwięcej odcieni w zakresie od 500 nm do 520 nm długości fali elektromagnetycz­nej, a więc koloru barwy zielono-niebieskiej pasma  widzialnego. Dzięki temu można zobaczyć znacznie więcej szczegółów niż np. przy obrazie czarno-białym.

  Jak długo działa noktowizor?

  Noktowizor Jest urządzeniem oszczędnym i trwałym. Jeżeli jest prawidłowo użytkowany, może działać kilka tysięcy godzin, do pojawienia się pierwszych objawów degradacji lampy (po upłynięciu zakładanego czasu trwałości sprzęt wciąż działa tak samo, tylko następuje powolne ściemnianie obrazu względem nowego produktu). Oznacza to, że przy używaniu noktowizora przez 5 dni w tygodniu po 3 godziny dziennie, sprzęt działa optymalnie nawet po 4 latach. Czas działania noktowizora na jednym komplecie baterii wynosi z reguły kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt godzin, więc komplet świeżych baterii wystarczy nawet na kilka całonocnych wypadów.

  Jak daleko będę widział w noktowizorze?

  Zasięg noktowizora uzależniony jest od wielu czynników. Najważniejszym jest dostępność światła szczątkowego (światło księżyca, gwiazd, odległych miejscowości lub iluminator podczerwieni). Im światła jest więcej, tym obraz wyraźniejszy i widoczny na wiekszą odległość. W popularnch noktowizorach człowieka bądź zwierzę można dostrzec na dystansie 50-200 metrów. Kolejnym czynnikiem to generacja noktowizora. Generacja II+ "widzi" około 3 razy dalej niż noktowizor I+ generacji. Ważne jest też powiększenie, noktowizory powiększające więcej, widzą nieco dalej, lecz przy dużym powiększeniu spada pole widzenia. Użycie iluminatora podczerwieni uniezależnia nas od dostępności światła szczątkowego. Iluminatory laserowe i noktowizory gen. II+ umożliwiają obserwację na dystansie nawet kilometra.

  Co to jest noktowizor cyfrowy?

  Noktowizor cyfrowy to urządzenie o zupełnie innej zasadzie działania niż tradycyjne noktowizory. Nie ma w nim lampy i wzmacniacza obrazu, jest za to bardzo czuła matryca CCD, podobna do stosowanych w kamerach przemysłowych. Obraz z matrycy CCD jest przetwarzany i wyświetlany w okularze na wyświetlaczu LCD. Noktowizory cyfrowe, w zależności od klasy, dorównują lub przewyższają czułością noktowizory gen I+, nie dorównują jednak noktowizorom gen. II/II+. Oferują za to unikalne funkcje, takie jak niewidoczne dla celu iluminatory 940nm, zmianę jasności, kontrastu i koloru wyświetlanego obrazu (np. na czerwony) oraz funckję zdjęć czy nagrywanie wideo na kartę pamięci. Najważniejsze jednak jest to, że są całkowicie niewrażliwe na jasne światło i mają niemal nieograniczoną trwałość.

  idź do góry
 • Jaki noktowizor kupić?

  Można kupić taki noktowizor, żeby w nim chodzić i mieć wolne ręce?

  Do takich zastosowań polecamy gogle lub monokulary noktowizyjne o powiększeniu 1x z mocowaniem na głowę. Dzięki odwzorowaniu obrazu 1x1 i szerokiemu polu widzenia, można w nich nie tylko chodzić, ale biegać, wspinać się, jeździć pojazdem, obserwować przez lornetkę/lunetę. Można dokupić do nich obiektywy zwiększające powiększenie i zasięg. Takie noktowizory są lekkie i wygodne i tylko takie zdają egzamin np. podczas używania wewnątrz pomieszczeń.

  Mam lunetę 8x56, czy da się zamontować jakiś noktowizor na lunetę?

  Istnieją dwa rozwiązania - można zamontować monokular noktowizyjny do okularu lunety z pomocą adaptera DOS, albo zakupić nasadkę noktowizyjną na obiektyw. Pierwsze rozwiązanie ma wadę o tyle, że zmniejsza odległość od lunety do oka, co jest problemem przy broni palnej. Za to do ASG jest polecane jako tanie i proste rozwiązanie. Nasadki noktowizyjne na obiektyw są z kolei wyspecjalizowanymi w tym zakresie urządzeniami, nie zmieniają właściwości lunety dziennej, są odporne na odrzut lecz niektóre takie urządzenia wymagają zezwolenia.

   

  Jestem myśliwym i często poluję po zmroku. Jaki noktowizor wybrać?

  Do podglądu podczas polowania dobrze jest wybrać lornetkę noktowizyjną. Obserwacja obojgiem oczu jest naturalna dla człowieka, więc taki noktowizor nie męczy wzroku nawet po kilku godzinach. Warto wybrać lornetkę o powiększeniu 3-4 razy, zapewni nie tylko dobry zasięg, ale i szerokie pole widzenia. Przy obserwacji na dalszym dystansie można posiłkować się dodatkowym iluminatorem laserowym, aby zwiększyć zasięg obserwacji do kilkuset metrów.

  Pracuję w ochronie, jest jakiś noktowizor z funkcją rejestracji obrazu?

  Do takich zastosowań najlepszy jest noktowizor cyfrowy. Nie tylko może nagrywać obraz, jest też odporny na przypadkowe oświetlenie. Można bezpiecznie używać go w mieście lub wewnątrz pomieszczeń. Dodatkowo, jego iluminator jest całkowicie niewidoczny dla osób postronnych, jak również dla obserwowanej osoby.

  Czy istnieje noktowizor który gdy działa jest niewidoczny?

  Są dostępne noktowizory cyfrowe, których iluminatory pracują w dalszym zakresie podczerwieni 940 nm, są tym samym niewidoczne dla obserwatora zarówno obok, jak i od przodu. Są to monokulary o powiększeniu 4-5x. Jeżeli jednak potrzebny jest sprzęt analogowy typu gogle o powiększeniu 1x, również można u nas taki zamówić.

  idź do góry
 • Termowizja

  Jak działa termowizor?

  Termowizor jest urządzeniem, które do obserwacji otoczenie nie wymaga światła. Zasada powstawania obrazu w termowizji oparta jest na wykrywaniu różnic temperatury obserwowanych obiektów, które "świecą" w zakresie dalekiej podczerwieni (promieniowanie cieplne przenikające przez wszelkie zanieczyszczenia powietrza oraz mgłę). Termowizor "zbiera" promieniowanie cieplne za pomocą obiektywu wykonanego z egzotycznego materiału (germanu) który jako jedyny jest w stanie zogniskować takie promieniowanie. Ciepło pada na mikrobolometr - specjalny detektor, którego piksele momentalnie ogrzewają się od padającego na nie ciepła. Urządzenie zbiera dane o stopniu ogrzania każdego piksela z częstotliwością 9 lub 30 razy na sekundę, wyświetlając ruchomy obraz na wyświetlaczu LCD.

  Do czego można wykorzystać termowizor?

  Zakres zastosowań termowizji jest szerszy niż mogłoby się wydawać. Najpopularniejszym jest obserwacja zwierzyny w jej środowisku. Poza tym, termowizja znajduje zastosowanie w dozorze i w poszukiwaniach, gdzie z łatwością można wykryć wszelkie istoty żywe w okolicy i odróżniać zwierzę od człowieka w każdych warunkach pogodowych lub terenowych. Patrolowanie z powietrza to kolejna dziedzina, gdzie noktowizor czy nawet silny reflektor nie wystarczają i potrzebny będzie termowizor, który również wykrywa ciepło przemysłowe. Branża detektywistczna  - tutaj z łatwością można ocenić, czy pojazd stoi długo, odnaleźć niedawno wyrzuconą broń, ślady wszelkiej działalności człowieka pozostają widoczne w termowizji nawet do kilku godzin. Branża techniczna - z termoziwji korzysta szeroko budownictwo np. przy audytingu nieruchomości, technicy są w stanie wykrywać i naprawiać nieszczelności i braki izolacji. Po termowizję sięgają nawet lekarze, aby ocenić jakość krążenia czy wykrywać stany chorobowe tkanek zewnętrznych.

  Czym różni się obraz w termowizorze od noktowizora?

  O ile w noktowizorze widać zielono zabarwiony obraz otoczenia znajomy z dziennych obserwacji (jasne niebo, oświetlone nim obiekty,  a z iluminatorem niczym z włączoną, silną latarką) to w termowizorze widać zupełnie inaczej. Całe otoczenie jest ciemne, natomiast ciepłe elementy zdecydowanie, wyraźnie od niego się odcinają, tak jakby jasno "świeciły". Doskonale widać np. sarnę między drzewami lub dzika w wysokiej trawie, co niekoniecznie łatwo dostrzec w noktowizorze. W termowizorze obraz jest wyraźny nawet, gdy ciepły cel osłonięty jest mgłą i całkiem niewidoczny w noktowizorze. Dla obrazu w termowizji bez znaczenia jest to, czy aktualnie obserwujemy w dzień czy w nocy.

  Co będzie lepsze, noktowizor czy termowizor?

  W zależności od warunków może okazać się że każde z urządzeń widzi lepiej bądź gorzej. Termowizja jest porównywalna z najlepszymi noktowizorami generacji II+ lecz obie technologie mają swoje ograniczenia. W termowizorze nie będzie widać żadnego obiektu o temperaturze otoczenia, np długo stojącego pojazdu czy towarów na placu, z kolei noktowizor nie poradzi sobie w gęstej mgle, a jego iluminator będzie widoczny dla obserwowanego celu. Przed podjęciem takiego wyboru najlepiej skontaktować się z naszymi specjalistami.

  Na jaką odległość widać w termowizorze?

  W zależności od  powiększenia, rozdzielczości sensora i wynikowego kątowego rozmiaru piksela można z łatwością dostrzec człowieka na dystansie od 400 do 900 metrów, niezależnie od pogody i pory dnia.

  Czy w termowizorze widać kolorowy obraz?

  W termowizorach do zastosowań przemysłowych stosuje się obraz z barwną skalą temperaturową, której niebieskie odcienie oznaczają obszary najzimniejsze, a czerwone najcieplejsze. Można wybrać zakres temperatury w jakiej obserwujemy, dzięki czemu widzimy "tęczowy" obraz obiektu o różnej temperaturze powierzchni. Z kolei w termowizorach myśliwskich skala temperatury jest regulowana automatycznie, a obraz wyświetlany jest w kolorze wizjera tak, że tylko niewielkie obszary są pokazywane jako ciepłe, dzięki czemu wyraźnie widać żywe istoty na tle zimnego otoczenia. Sam obraz w wizjerze może być zielony, czarno-biały lub czerwony. Można także odwrócić kolory, aby najcieplejsze obszary były najciemniejsze lub zaznaczyć najcieplejsze rejony obrazu na czerwono.

  idź do góry

Kontakt

Nasi konsultanci są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00